fbpx

Výživové doplnky pre zdravie

Medicínsky a farmaceutický priemysel

Farmaceuti a lekári – zachraňujú miliardy ľudí po celom svete. Farmaceuti vyvíjajú a lekári liečia a diagnostikujú. Navzájom spolupracujú a testujú očkovacie vakcíny, chemické lieky, antibiotiká a mnohé iné lieky, ktoré zachraňujú ľudské životy, alebo aspoň uľahčujú život chorým. Farmaceutický priemysel stále silnie, získava poznatky a vyvíja stále nové a nové lieky. Lekári sa neustále vzdelávajú a rozširujú svoje poznatky skúsenosťami a štúdiom. Pomáhajú svojimi vedomosťami, radami aj rukami. Verte študovaným a skúseným lekárom, pretože sa snažia stanoviť vašu diagnózu a zistiť, čo vás trápi a čo Vám pomôže, čo Vás vylieči alebo nájsť spôsob, ako zmierniť ťažkosti.  Avšak lekári liečia to, čo Vás trápi a len zriedka hľadajú, prečo to, čo Vás trápi vzniklo a kde to má korene a príčiny.

Prírodná medicína

Diagnostikovať dokážu aj niektorí liečitelia. Existuje naozaj množstvo dobrých liečiteľov, ktorí majú „nadanie“ a rovnako ako lekári pomáhajú mnohým klientom zlepšiť ich zdravie spôsobom im jedinečným. Sú liečitelia, ktorí nemajú „liečivé schopnosti“ pomáhať a poradiť  – ale pomáhajú klientom prostredníctvom napr.  prírodnej medicíny. Čínska tradičná medicína, ajurvédska medicína – to všetko sú prírodné spôsoby liečby a prevencie. Pár rokov dozadu, len si spomeňte  to bolo podobné aj u nás – používali sa bylinky a lekárne neboli na každom rohu. Niektoré smery idú po príčine ochorení, pretože ak odstránite príčinu, zanikne aj ochorenie. Ajurvéda je napríklad o rovnováhe a o tom, že nerovnováha musí spôsobiť posun, ktorý vedie nakoniec k zrúteniu niektorého systému a rozvoju ochorenia.

„ Nech je vaša strava vašim liekom a váš liek vašou stravou.“ (Hippokrates)
Medicínsky a farmaceutický priemysel verzus prírodná medicína

Verte liekom, ktoré lekári predpisujú, ale nie vždy po nich okamžite siahajte použite Váš vlastný rozum, lebo ide o Vaše zdravie.  Prečítajte si príbalový leták, opýtajte sa sami seba „ide o život alebo ma trápi len bolesť hrdla?“ a sami zvážte, či si dáte predpísať liek, alebo  užijete  niečo „prírodné“. Napríklad pri bolestiach hrdla bylinkový čaj, pri bolestiach kĺbov bylinkový alebo chladivý zábal/obklad, pri migrénach prírodne homeopatické kvapky a pri kašli serrapeptázu, cordyceps, cordyceps s reishi, alebo kurkumín.

Pokiaľ nejde o život a trápi Vás bežný vírus, vyskúšajte prírodné dostupné prostriedky. Keď nezaberú, nasaďte si lieky predpísané od lekára. Mnohokrát zistíte, že naordinované antibiotiká alebo lieky od bolesti nepotrebujete, lebo sa vám po pár dňoch uľaví aj vďaka doplnkom výživy. Treba však povedať, že aj mnohí lekári nesiahajú ihneď po antibiotikách a trend ich okamžitého predpisovania sa mení, ale niekedy ich nepredpíšu a radia to, o čom píšeme v tomto príspevku.

Prírodná medicína existovala už dávno pred klasickou medicínou, ktorú poznáme dnes. Číňania majú Čínsku tradičnú medicínu, indovia Ajurvédsku medicínu, na Slovensku to boli bylinky čo liečia, z prírodnej lekárne a pod. ale teraz a u nás je to predovšetkým západná medicína, ktorej bezvýhradne dôverujeme. Na Slovensku je už mnoho liečiteľov a naturopatov, ktorí sa snažia priblížiť ľuďom aj iný pohľad na ochorenia a snažia sa prírodnými spôsobmi liečiť podstatu ochorenia a nie príznaky. Je na každom človeku a závisí aj na okolnostiach, akým smerom sa vydá.

Prvé príznaky ochorenia

Pri akýchkoľvek prvých príznakoch ako je mierne nachladnutie, bolesť hlavy, únava, pocit ťažkých nôh a iné odporúčame okamžité užívanie prostriedkov z prírodnej medicíny (prírodné doplnky výživy). Už pri prvých príznakoch treba zareagovať. Nenechajte vznikajúce ochorenie doviesť do štádia, keď už nebudete mať síl a chuť čakať na pomalé účinky prírodnej medicíny, keď viete, že západná medicína zaúčinkuje rýchlejšie. Keď je človek naozaj už chorý, tak mu je jedno, že napr. antibiotiká majú aj nepriaznivé účinky na  zdravie – hlavne, že mu je lepšie. Preto pri prvých príznakoch užite prírodný prostriedok – pravidelnosť a dlhodobosť užívania sa vypláca. Ak nemáte príznaky, ale vidíte okolo seba v práci ľudí, ktorí pokašliavajú, majú nádchu alebo iné príznaky ochorenia, odporúčame začať s prevenciou okamžite

Keď Vás trápi :

1. akákoľvek bolesť (od nervov, kĺbov, migrény ..)

2. zahlienenie a kašeľ (infekčné respiračné ochorenia)

3. nedoliečená lymská borelióza a iné bakteriálne ochorenia

4. artritída

5. onkologické ochorenie

6. srdcovocievne a mozgovo cievne ochorenia

7. Parkinson, Alzheimer, starecká demencia

5 TOP špičkových doplnkov výživy :


1.     Serrapeptáza :

Serrapeptáza je enzým, ktorý dokáže odstrániť zápal rôznych foriem, rozpúšťa jazvy a iné odumreté tkanivá, krvné zrazeniny, cysty, arteriálny plak atď. Lekári v Ázií predpisujú serapeptázu ako liek už viac ako 30 rokov na liečbu rôznych zápalov. V Európe a v Severnej Amerike sa serapeptáza nepovažuje za liek, ale za výživový doplnok.

2.     Kurkumín (Curcumin – v čistej forme) :

Kurkumín pomáha pri liečbe rakoviny, alergiách, Alzheimerovej choroby, Kronovej choroby, srdcovo-cievnych ochoreniach atď. Výskum prebieha. Výskum kurkumínu in vitro a na zvieratách priniesol úspešné výsledky a preukázal jeho anti-rakovinové účinky.

3.     Cordyceps (Kordyceps) :

Cordyceps je považovaný za všeliek – Číňania veria, že dokáže vyliečiť akékoľvek ochorenie. Má proti-rakovinové účinky, proti-zápalové účinky a v Číne sa používa na podporu liečby respiračných a obličkových ochorení. Zlepšuje stav imunity.

4.     Cordyceps s Reishi :

Cordyceps v kombinácií s hubou Reishi (Ganoderma) sa používa na posilnenie imunity a ako pomocný doplnok pri liečbe onkologických ochorení – potrebuje čas a vysoké dávky, aby zaúčinkoval, ale je možné spozorovať lepšiu kvalitu spánku a viac sily okamžite. V Číne došlo ku výraznému zlepšeniu zdravotného stavu u onkologických pacientov po 3-4 mesiacoch potvrdené lekárskymi vyšetreniami. Pozitívne účinky sa dosiahli pri liečení malígnych nádorov a lipómov. To hovoria Čínske zdroje. U nás je to len doplnok výživy. Výskum však ďalej napreduje.

5.     Šťava zeleného jačmeňa :

Šťava zeleného jačmeňa v prášku (Prosíme, nezamieňajte si to so zeleným jačmeňom z usušených lístkov) je doplnok výživy, ktorý je vhodný predovšetkým pre tých, čo si z dôvodu nedostatku času nedoprajú zdravú stravu plnú vitamínov, alebo pre tých, čo sú dlhodobo chorľaví z dôvodu nedostatku vitamínov a minerálov. Šťava zeleného jačmeňa má alkalizujúce, okysličujúce, antioxidačné, detoxikačné a vyživujúce účinky.

Príklad ochorenia a ako výživové doplnky môžu pomôcť :

Lymská borelióza je infekčné bakteriálne ochorenie, ktoré postihuje celý organizmus. Borelióza sa na Slovensku vyskytuje asi u 10% kliešťov. Liečba u infikovaných ľudí je veľmi komplikovaná a môže trvať roky. Bojovať proti tejto baktérii je ťažké. Liečiteľ z Anglicka John Osborne odporúča jeho klientom pravidelné užívanie serrapeptázy (Home Cures serrapeptázy Strong 120 000 IU) v kombinácií s kurkumínom (Home Cures Curcumin 99) v dlhšom časovom období. Serrapeptáza napadne takmer nepriepustnú vrstvu samotnej baktérie a kurkumín naštartuje imunitný systém a ten napadne samotnú baktériu. Zbaviť sa prírodnou medicínou lymskej boreliózy nie je také jednoduché – chce to čas a pravidelné užívanie serrapeptázy a kurkumínu, prípadne s kombináciou antibiotík a iných doplnkov výživy. Mnohí  jeho klienti, ktorí prekonali boreliózu užívajú práve tieto doplnky výživy, pretože si tematiku vopred naštudovali na zahraničných stránkach. Upozorňujeme, že serrapeptáza a kurkumín nie sú klasifikované ako liečivá, ale doplnky výživy. 

Iný príklad ochorenia:

Artritída je diagnóza, pri ktorej dochádza k zápalovému poškodeniu kĺbov.

Pokiaľ Vás trápi artritída, odporúčame:

  • Zmena životosprávy : Do jedálnička je vhodné zaradiť farebné čerstvé ovocie a zeleninu a vyhýbať sa cestovinám a bielej zelenine. Mäso by malo byť od zodpovedných farmárov a nie zo supermarketu.
  • Doplnky výživy : Zaraďte do svojho života správne doplnky výživy z prírodnej medicíny. Zo skúseností odporúčame klientom s artritídou serrapeptázu a kurkumín. A väčšina z nich na tieto doplnky výživy nedá dopustiť. Okrem týchto základných aj kvalitné Omega 3-6-9 a magnézium (horčík).
  • Zníženie hmotnosti
  • Cvičenie – pravidelné plávanie alebo vodný aerobik
  • Pravidelné masáže kĺbov

Odporúčanie na záver :

Ku všetkým uvedeným výživový doplnkom doporučujeme používať Laser BIOquant NS na ožarovanie krvi, ktorý zlepšuje vlastnosti krvi, uľahčuje odbúravania odpadových látok z tela, rozpúšťa imunokomplexy …. pretože cez dobré vlastnosti krvi sa dá dosiahnuť perfektný účinok všetkého, čo konzumujeme včítane výživových doplnkov.

Zdieľať
Go top