fbpx

INFORMÁCIE

Dôležité informácie pre vás čerpáme z odbornej literatúry a z práce s prístrojmi, ktoré dlhodobo používame. A taktiež na základe našich vlastných dlhoročných skúseností s alternatívou, ktorú sme si vyskúšali priamo na sebe.

ČO JE DôLEŽITÉ

Dôležité je v prvom rade chcieť. Chcieť urobiť zásadnú zmenu vo svojom doterajšom živote. To znamená, že tá zmena sa musí najprv odohrať vo vašej hlave. Chcieť znamená, že pokiaľ vás začne bolieť napríklad hlava, nebudete hneď bežať k lekárovi alebo do lekárne po lieky, ale pokúsite sa nájsť príčinu bolesti a skúsite sa ju odstrániť inak. Jedine životnou zmenou si dokážete pomôcť a urobiť ten zázrak. To, že ste chorý je iba znamenie, že niečo robíte v živote zle a telo vás na to neustále upozorňuje. Všetko je len a len vo vašich rukách, aby ste tú zmenu začali čo najskôr a kým je ešte čas.

CIEĽ

Preto je dôležité mať najprv svoj cieľ. Prečo a pre koho chcete tú zmenu ? V mojom prípade, keďže pre mňa je život mojich detí to najdôležitejšie , začal som so svojou životnou zmenou u seba. To bol môj cieľ – ukázať deťom správnu cestu a dokázať im, že na základe životnej zmeny – úplnou zmenou životného štýlu sa dá zdravie nielen zlepšiť ale si ho aj udržať a tým pádom si život predĺžiť.

ZDRAVIE

Musíte si uvedomiť, že vaše zdravie nepríde za vami samo. Vy musíte vykročiť za svojim zdravím. Nespoliehajte sa na druhých, že vám pomôžu. Nevyhovárajte sa a neobvinujte za váš stav lekárov a iných. Oni za váš stav nemôžu. Len vy sami si môžete za to kde ste a len vy ten stav dokážete aj zmeniť. Poznáte tie výhovorky :

 • Vieš čo mi zase predpísal ten lekár
 • Začnem chudnúť až po Vianociach
 • Dnes behať nepôjdem veď prší
 • Dohodneme sa nabudúce kedy začneme cvičiť
 • Ok keď nejdeš ty nejdem ani ja
 • Mne tá zelenina moc nechutí
 • To fakt už si nemôžem dať ani pohárik (alkoholu)
 • Ja som bez cigarety nervózny

So zmenou začnite hneď a nečakajte až vás niekto odštartuje. Uvidíte ako vás budú ľudia obdivovať, keď uvidia vašu zmenu. Motivujte ich. Inšpirujte ich. Ukážte im vy tú správnu cestu.

Určite začiatky budú ťažké. Verte mi aj u mňa to bolo dlhé obdobie, čo pokus to omyl ale neodradilo ma to. A preto vám chcem tú cestu uľahčiť v tom, že vám poviem čo treba robiť aby ste nemuseli urobiť chyby, ktoré som v začiatkoch robil aj ja.

Možno to bude aj bolieť a budú možno aj slzy. Najhoršie bude keď vás vo vašich začiatkoch nikto z najbližších nepodporí a budú vás práve naopak odhovárať. Možno si vypočujete ako ja : si blázon, uvidíš ublížíš si, môže ti prísť zle, toto sa dobre neskončí pre teba a pod. Vy sami však musíte byť presvedčený o svojej pravde, musíte byť presvedčený, že robíte tú správnu vec pre seba.

Áno môže sa stať, že pokiaľ sa telo čistí a mení môže sa váš zdravotný stav počas detoxu zhoršiť. Ale časom to pominie a vy budete fit. Ľudia, ktorí toto dokázali zvíťazili aj nad tými nájvážnejšími chorobami ktoré mali.

Najväčší problém dnešnej doby je, že ľudia sa dnes viac starajú o druhých ako o seba. Skúste sa aj vy starať o vaše telo tak ako o záhradu, dom či vaše auto. Čím viac tu budete tým viac si budete užívať svojich detí a rodiny. Najdôležitejšie je, aby to bolo samozrejme pri vašom plnom zdraví.

My sa vám budeme snažiť pomôcť nastúpiť na tu správnu cestu. Poďme sa teda pozrieť na to ako vyzerá môj rebríček zdravia – mojich 5 zásad pre zdravý život. Poviem vám a poradím ako to bolo u mňa a ako prebiehala moja zmena.

5 DôLEŽITÝCH ZÁSAD PRE ZDRAVÝ ŽIVOT

Na základe mojich skúseností som zostavil 5 najdôležitejších zásad pre zdravý život. Pokiaľ ich budete praktizovať verím, že sa budete nielen skvelo cítiť ale že vaše telo, myseľ a zdravie sa zmení neuveriteľným spôsobom ako to bolo u mňa.

TU SÚ :

 1. STRAVA

 2. LIEČEBNÉ HLADOVANIE

 3. OTUŽOVANIE

 4. ŠPORT

 5. MEDITÁCIA

Viac o 5 zásadách sa podrobne dočítate : „Ako zdravý byť a dlho žiť“

Go top